Zawiadomienie o kontroli podatkowej IRS. Czy jest coś, czego bardziej obawiają się i boją zarówno osoby fizyczne, jak i właściciele małych firm?

Złożyłeś swoje zeznanie podatkowe, zapłaciłeś należne podatki i odetchnąłeś z ulgą. Ale, czekaj! Właśnie otrzymałeś pocztą zawiadomienie o audycie. (Uwaga: IRS nigdy do Ciebie nie zadzwoni. Jeśli otrzymałeś telefon, to prawdopodobnie jest to oszustwo).

Co powinieneś zrobić dalej? Oto kilka opcji do rozważenia:

1. Dowiedz się, dlaczego jesteś kontrolowany.

Zanim rozwiążesz problem, musisz wiedzieć, na czym on polega. Dlaczego jesteś kontrolowany? Zaniżasz dochody? Czy wziąłeś zbyt wiele odliczeń? W zawiadomieniu IRS dowiesz się, które zeznanie podatkowe jest kontrolowane, jakie są konkretne kwestie lub problemy z Twoim zeznaniem podatkowym oraz co musisz zrobić.

2. Dowiedz się, czego IRS chce od Ciebie.

Większość zawiadomień będzie zawierała sekcję „Co musisz zrobić”. Często zdarza się, że problem wywołujący audyt może być łatwo naprawiony poprzez zastosowanie się do instrukcji zawartych w tej sekcji. W zawiadomieniu będzie również podany termin. Trzymaj się tego terminu. Lub, jeśli potrzebujesz więcej czasu, skontaktuj się z IRS, aby dać im znać.

3. Gather Your Records and Any Documentation the Notice Asked For.

Zawiadomienie IRS często mówi, jakie dokumenty są potrzebne od Ciebie. Pobierz wszystkie te dokumenty razem, aby ułatwić rzeczy dla audytora. Należy również pamiętać, aby zrobić kopie wszystkich dokumentów. Nie wysyłaj ani nie dawaj kontrolerowi oryginalnych dokumentów. Możesz nie otrzymać ich z powrotem.

4. Zadzwoń do swojego księgowego lub doradcy podatkowego.

Jeśli księgowy lub doradca podatkowy pomagał Ci w złożeniu zeznania podatkowego, często pomoże Ci również odpowiedzieć na zawiadomienie o audycie. Twój tax preparer może pomóc Ci dowiedzieć się, gdzie jest błąd w Twoim zeznaniu podatkowym i jak go naprawić. Jeśli IRS popełnił błąd, zapytaj swojego tax preparera, jakiej dokumentacji potrzebujesz, aby udowodnić, że Twoje zeznanie podatkowe jest poprawne.

5. Odpowiedz na prośbę.

Niezależnie od tego, co zrobisz, nie ignoruj powiadomienia. Jeśli nie odpowiesz, IRS może wprowadzić zmiany w Twoim zeznaniu podatkowym, a Ty możesz być winien więcej pieniędzy. Jeśli nie zapłacisz należnego salda, IRS może zamrozić Twoje konto bankowe, zająć Twoje wynagrodzenie, zastawić Twoją nieruchomość, a nawet ścigać Cię za przestępstwa podatkowe.

6. Skonsultuj się z adwokatem podatkowym.

Jeśli otrzymasz zawiadomienie o audycie i nie chcesz sam sobie z nim poradzić, doświadczony adwokat podatkowy może być w stanie Ci pomóc. Ponieważ kontrole mogą być czasochłonne, nie zwlekaj z kontaktem z adwokatem.

Aby dowiedzieć się więcej o kwestiach podatkowych małych firm, sprawdź sekcję FindLaw poświęconą podatkom biznesowym.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.