Choć jest to możliwe, że internet zawiera dokładną konkretną odpowiedź na pytanie prawne, jest również możliwe, że ktoś będzie próbował zamordować Ciebie i Twoje nienarodzone dziecko, gdy odpowiesz na ogłoszenie online dla ubranek dziecięcych. W cyfrowym dzikim zachodzie, właściciele firm muszą być wyjątkowo ostrożni, gdy opierają się na porady prawne, które znajdą online, nawet z postów na blogu, a zwłaszcza ze źródeł Q&A, takich jak Reddit.

Poniżej znajdziesz 3 przydatne wskazówki, aby pamiętać, gdy szukasz prawnych odpowiedzi lub porady online.

1. Firmy są unikalne i wymagają unikalnych porad

Nawet firma cookie cutter, który sprzedaje wycinarki do ciastek będzie wyjątkowy, ponieważ każdy właściciel firmy przynosi własną wiedzę, umiejętności, tło, doświadczenie i bagaż do stołu. Prośba o ogólne porady prawne online jest jak prośba do mechanika, aby wyjaśnić, jak zmienić część silnika w samochodzie, nie mówiąc mechanikowi, jaki rodzaj samochodu pracujesz na. Możesz być w stanie dostać pracę, ale ryzykujesz rujnuje cały silnik, jeśli pominąć krok specyficzny dla pojazdu.

Niestety, w przeciwieństwie do przykładu z samochodem, nie można zapewnić poziom informacji tła prawnik potrzebuje, aby zapewnić właściwe wskazówki w zdaniu. Nawet długi opis nie będzie na ogół wystarczającą informacją. Federalne, stanowe i / lub lokalne przepisy mogą mieć zastosowanie, i że online porady prawne mogą pochodzić od kogoś w zupełnie innym stanie i sytuacji.

Posiadanie prawnika na wynajem, że można zwrócić się do z pytań prawnych jest najlepszym sposobem, aby zapewnić, że Twoja unikalna firma jest uzyskanie odpowiednich informacji, które są dostosowane do unikalnych potrzeb biznesowych (co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę duże zmiany przewidywane w tym roku).

2. Dostajesz to, za co płacisz

A jeśli nie zapłaciłeś nic za to porady prawne, nie zdziw się, gdy dostaniesz się do kłopotów prawnych za poleganie na nim.

Internet jest pełen rabble-rousers, które lubią oszukiwać ludzi przez celowo dostarczając fałszywych lub złych informacji. Nie tylko będzie prawnik zatrzymany przez Ciebie obowiązek odpowiedzieć na pytania prawne z najlepszym interesem firmy w umyśle, będą one prawdopodobnie ubezpieczone tak, że jeśli są one rażąco źle i tracisz pieniądze, może być w stanie odzyskać za błędy w sztuce.

3. Trochę wiedzy może być niebezpieczną rzeczą

Próbując zastosować to, czego nauczyłeś się online może potencjalnie prowadzić do odpowiedzialności, jeśli nie masz pełnego zrozumienia, jak prawo ma zastosowanie. Nawet jeśli informacje znalezione w Internecie na oficjalnych stronach mogą wydawać się bezpieczne, aby na nich polegać, robienie tego jest niebezpieczne, ponieważ prawo jest raczej zniuansowane i faktów intensywnie. Nawet prosto brzmiące przepisy mogą mieć dziwne zastosowania, lub być częściowo nieważne z powodu sprzecznych przepisów lub decyzji sądu.

Na przykład, odrzucenie prośby niepełnosprawnego pracownika o racjonalne usprawnienie w oparciu o trudności pracodawcy może brzmieć prosto na podstawie lektury niektórych wpisów na blogu, ale w rzeczywistości jest to coś zupełnie innego niż proste. Co więcej, jeśli się mylisz, możesz mieć do czynienia z kosztownym pozwem o dyskryminację ze względu na niepełnosprawność.

Korzystanie z sieci, aby uzyskać pewne porady prawne powinny być wykonywane z ostrożnością, a właściciele firm powinni zdecydowanie uruchomić żadnych porad prawnych, które otrzymują online przeszłości ich prawdziwego prawnika życia przed działaniem na nim.