Nie, to nie jest jakaś fabuła rodem z komiksu; firma, która do tej pory skupiała się na technologii marihuany i oleju konopnego, kupiła miasto Nipton w Kalifornii za 5 milionów dolarów. Plan jest taki, aby przekształcić miasto duchów, zamieszkałe przez 6 osób, w cel podróży dla marihuany: 6, w destynację dla turystyki marihuanowej.

Teraz możesz zapytać: Turystyka marihuanowa? Słucham? Jednakże, w ostatnich wyborach w Kalifornii, marihuana została zalegalizowana do użytku rekreacyjnego przez osoby dorosłe w tym stanie. Oznacza to, że wkrótce każdy dorosły będzie mógł kupić marihuanę, tak jak papierosy czy alkohol. Jak zauważyły stany takie jak Kolorado, kiedy marihuana jest już dostępna do kupienia, pojawia się nowy przemysł: turystyka związana z marihuaną.

Czym jest turystyka marihuanowa?

W miejscach, gdzie marihuana jest legalna i można ją legalnie kupić, osoby ze stanów, w których marihuana nie jest legalna, przyjeżdżają w odwiedziny, aby zażyć przyjemności, która jest zakazana w ich rodzinnych stanach. To takie proste. Ludzie z innych stanów chcą legalnie używać marihuany, więc odwiedzają stan, w którym jest to możliwe. Zanim stany zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego, amerykańscy turyści często przyjeżdżali do Amsterdamu lub innych krajów, gdzie marihuana jest legalna.

Jak wyjaśnił konsultant firmy zajmującej się kupnem miasteczek dla duchów, pomysł „nie polega na stworzeniu Woodstock 2017. Chodzi o stworzenie środowiska, w którym ludzie przychodzą do pracy i dzielą się w społeczności.” Turystyczna destynacja marihuany oferowałaby wycieczki po farmie, prawdopodobnie luźne podejście do używania marihuany w miejscach publicznych i oczywiście miejsce, gdzie można ją kupić.

Wejście na rynek

Ponieważ nowe kalifornijskie prawo dotyczące rekreacyjnej marihuany zostało uchwalone niedawno, ramy regulacyjne dotyczące sprzedaży marihuany dla ludności wciąż nie zostały wprowadzone. Jednak właściciele firm i przedsiębiorcy chcący wejść w branżę turystyczną związaną z marihuaną nie powinni zwlekać. Istnieje bowiem wiele przeszkód i przepisów, które wymagają czasu na ich rozpatrzenie.

Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie działalności w branży turystycznej związanej z marihuaną, uważaj na to, co oferujesz na sprzedaż w ofertach turystycznych. Nie chcesz zostać przyłapany na sprzedaży marihuany poza granicami stanu, ponieważ może to zostać uznane za przestępstwo federalne, nawet jeśli Twoi goście pochodzą z innego stanu, gdzie jest to legalne. Konsultacje z prawnikiem biznesowym na wczesnym etapie jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ prawo federalne może wylądować w poważnych kłopotach, jeśli popełnisz błędy.