Twoja firma ma się świetnie i planujesz rozszerzyć działalność na inny stan. Gratulacje!

Jednak, czy zarejestrowałeś się już jako „zagraniczna korporacja”? Czy musisz to zrobić? Oto cztery rzeczy, które właściciele rozwijających się firm powinni wiedzieć o byciu „zagraniczną korporacją”:

1. Co to jest zagraniczna korporacja?

Zagraniczna korporacja nie musi oznaczać korporacji z innego kraju. Korporacje zarejestrowane w jednym stanie będą uważane za „korporacje zagraniczne” w innym stanie.

2. Czy trzeba się zarejestrować jako korporacja zagraniczna?

Większość stanów posiada ustawy wymagające od zagranicznych korporacji prowadzących działalność gospodarczą w danym stanie, aby zarejestrowały się w tym stanie. Na przykład, jeśli korporacja A jest zarejestrowana w stanie Delaware, ale ma siedzibę w Nowym Jorku, korporacja A będzie uważana za „korporację zagraniczną” i musi zarejestrować się w Nowym Jorku.

3. Co to jest „prowadzenie działalności gospodarczej”?

Kluczowym słowem, na którym należy się skupić, jest „prowadzenie działalności gospodarczej”. Tylko korporacje faktycznie prowadzące działalność gospodarczą w drugim stanie muszą zarejestrować się jako korporacje zagraniczne. Ale co dokładnie oznacza prowadzenie działalności gospodarczej?

Niektóre ogólne pytania, które należy rozważyć, próbując ustalić, czy Państwa korporacja „prowadzi działalność gospodarczą” w innym stanie, to:

Czy posiadają Państwo fizyczny sklep lub biuro w innym stanie?
Czy prowadzisz interesy osobiście, np. spotykasz się z klientami, w innym stanie?
Czy zatrudniają Państwo pracowników w innym stanie?
Czy znaczna część klientów firmy pochodzi z innego stanu?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, prawdopodobnie prowadzisz działalność w innym stanie i będziesz musiał zarejestrować się jako spółka zagraniczna.

4. Jak zarejestrować się jako zagraniczna korporacja?

Każdy stan będzie miał swój własny formularz wymagany do zarejestrowania się jako zagraniczna korporacja. Na przykład, w Kalifornii, nazywa się to „Oświadczenie i wyznaczenie przez zagraniczną korporację”. W Nevadzie, formularz jest zatytułowany „Kwalifikacja do prowadzenia działalności gospodarczej w Nevadzie”.

Formularze wymagają zazwyczaj podania nazwy i adresu korporacji, stanu, w którym korporacja jest zarejestrowana, nazwy i adresu zarejestrowanego agenta w stanie oraz opłaty za złożenie wniosku. Inne wymagania mogą się różnić w zależności od stanu.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zarejestrowaniu swojej firmy jako korporacji zagranicznej, doświadczony prawnik biznesowy może być w stanie Ci pomóc. Jeśli chcesz zrobić to sam, Formularze prawne FindLaw mogą pomóc Ci przeprowadzić Cię przez ten proces.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.