Kiedy Starbucks ogłosił, że wraz z kofeiną zacznie podawać piwo i wino, miało to pewien sens – w końcu możesz potrzebować łyka lub dwóch trunków, żeby zrównoważyć te wszystkie porcje espresso. (Od tego czasu kawowy gigant zaprzestał tej praktyki, ale nasza uwaga jest nadal aktualna).

Ostatnio wiele firm rozpoczęło sprzedaż alkoholu, ale te pięć może być najdziwniejszymi sklepami, w których można się upić.

1. Target

Wiemy, że Target sprzedaje wszystko, więc oczywiście mają kilka 6- i 12-paków na wynos. Ale jeden ze sklepów w Chicago złożył ostatnio wniosek o dwie licencje na alkohol: licencję na sprzedaż towarów w opakowaniach i licencję na konsumpcję na terenie sklepu. Więc wkrótce może być w stanie łyknąć trochę suds podczas zakupów.

2. Bary szybkiej obsługi

W Chicago narodziło się również pierwsze alkoholowe Taco Bell, a Burger King dodał kilka piw do swoich „Whopper Barów”. I choć McDonald’s sprzedaje alkohole w swoich zagranicznych sklepach, to nie wprowadził jeszcze sprzedaży alkoholu w Stanach Zjednoczonych.

3. Barber Shopy i salony piękności

Trochę szampana z pedicure od dawna jest praktyką w ekskluzywnych salonach, a stare barber shops w ostatnich latach dodają strzały do swoich cięć. Trochę bourbona lub bubbly może przejść długą drogę z klientami, gdy czekają lub siedzieć, tak długo, jak personel nie jest również picie.

4. Whole Foods

Sieć supermarketów z naturalną i organiczną żywnością od dawna cieszy się dobrą opinią, jeśli chodzi o wybór piwa i wina. Ale może nie wiedziałeś, że możesz napełnić 64-uncjowy pojemnik na wynos w jednym z ich „Growler Stations”, lub że niektóre lokalizacje mają piwo rzemieślnicze na kranach, jeśli szukasz przed lub po zakupach quaff.

5. Siłownia

Każdy, kto cierpiał przez długi, ciężki trening wie, jak pyszne świętowanie drinka może być, co czyni go nieco zaskakujące, że zajęło tak długo, aby siłownie i centra fitness dodać gorzałkę do ich menu. Więc nie zapomnij dodać kilka 12-oz. loki do końca swojego reżimu treningowego.

Przepisy dotyczące alkoholu mogą się różnić w zależności od miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, więc przed dodaniem alkoholu do biura lub menu, sprawdź z lokalnym prawnikiem.