Podczas gdy każdy aspekt Twojego ślubu jest ważny, niewiele z nich ma tak duże znaczenie wizualne, jak kwiaty. Nie tylko nadają one przestrzeni romantyczny charakter, ale również przekazują, że dzień ślubu jest dniem ekscytacji i świętowania.

„Kwiaty zmieniają otoczenie”, mówi projektantka Shean Strong. „A inwestycja, którą włożysz w swoje kwiaty, będzie dyktować, jak Twoi goście przeżyją ten dzień”.

Poznaj eksperta

Shean Strong jest pochodzącym z Atlanty projektantem kwiatów oraz wedding i event plannerem. Jego prace pojawiły się w Brides, Veranda magazine, Architectural Digest, Martha Stewart Weddings i nie tylko.

Oznacza to, oczywiście, że będziesz chciał zachować szczególną ostrożność przy wyborze profesjonalisty, który stworzy kwiatowe momenty na Twój wielki dzień. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się od Strong’a, jak wybrać florystę ślubnego – w tym, jak rozmawiać o budżecie i zająć się złymi opiniami – a na pewno znajdziesz sprzedawcę, który sprawi, że Twoje ślubne marzenia staną się rzeczywistością. 

Rozejrzyj się. 

Niektórzy ludzie zaczynają szukać inspiracji ślubnych na lata przed zaręczynami, podczas gdy inni wchodzą w proces planowania z obrączką na palcu i cóż, niewiele więcej. Nie ma wstydu w żadnym z tych podejść, ale jeśli zaczynasz z całkowicie pustą kartką, najlepiej najpierw skonsultować się z lokalnymi zasobami. Masz przyjaciół lub kolegów, którzy pobrali się w tym samym obszarze? Zapytaj ich o rekomendacje. Nawet lepiej: Jeśli wybrałeś już swoje miejsce, poproś ich o listę polecanych sprzedawców. Projektanci kwiatów na tej liście będą zaznajomieni z przestrzenią, a tym samym będą wiedzieć, jak zmaksymalizować jej piękno i jak najlepiej wykorzystać budżet.

Rekomendowane listy dostawców nie zawsze priorytetem różnorodności. Jeśli zauważysz brak firm należących do BIPOC w grupie, pamiętaj, aby rozszerzyć swoje badania poza to, co jest sugerowane.

Wreszcie, jeśli pracujesz z wedding plannerem, zaufaj jego sugestiom. To w końcu ich praca, aby wprowadzić Twoją wizję ślubu w życie. 

Poznaj różnicę między projektantem kwiatów a florystą. 

„Projektant kwiatów ma za zadanie stworzyć projekt i wie, jak pracować z zespołem dostawców” – wyjaśnia Strong. Florysta, z drugiej strony, jest bardziej prawdopodobne, pracy z cegły i zaprawy sklep sprzedający aranżacje a la carte. Jeśli potrzebujesz tylko kilku małych elementów, które można odebrać z wyprzedzeniem (np. bukiety, butonierki, niewielka liczba aranżacji stołów), kwiaciarnia sprawdzi się doskonale. Jeśli jednak szukasz kogoś, kto zapewni Ci fachową wiedzę na temat tego, jak aktywować przestrzeń lub ożywić motyw przewodni, i masz nadzieję, że uwzględnisz większe elementy, które muszą być zbudowane na miejscu, takie jak łuki kwiatowe lub kwiatowe żyrandole, usługi, które chcesz uzyskać, będą najprawdopodobniej zgodne z usługami projektanta florystycznego.

Dopasuj swoją estetykę. 

Projektanci kwiatów są kreatywni w sercu. Dostali się do biznesu, ponieważ kochają robić piękne rzeczy, ale piękne oznacza coś innego dla każdego. Tak więc, aby uzyskać najlepsze wyniki, nie próbuj dopasować okrągłego kołka do kwadratowej dziury, jeśli chodzi o wybór dostawcy. Jeśli kochasz eteryczne, luźno skomponowane projekty, nie zatrudniaj kogoś z portfolio wypełnionym ciasnymi, tradycyjnymi stylami. Kompromis”, do którego dojdziecie podczas pracy, aby spotkać się w połowie drogi, prawdopodobnie rozczaruje obie strony – a to ostatnia rzecz, jakiej ktokolwiek chce przy tak doniosłej okazji, jaką jest dzień ślubu.

Nie polegaj wyłącznie na Instagramie. 

Po znalezieniu projektanta kwiatów, którego styl rezonuje z Twoim, nadszedł czas, aby kopać trochę głębiej. Siatka na Instagramie jest świetnym punktem wyjścia, ale często jest zdominowana przez samodzielnie wybrane momenty najlepszej pracy projektanta i wyciągnięcia z sesji stylizowanych, które nie zawsze odzwierciedlają to, co można stworzyć pracując nad budżetem.

Aby uzyskać bardziej wielowymiarowe poczucie sprzedawcy, Strong sugeruje przejście do ich „oznaczonych” zdjęć, aby szybko spojrzeć na mniej kuratorską wersję ich pracy. Następnym krokiem jest przejrzenie pełnych galerii ślubów, nad którymi pracowali. Jeśli zakochałaś się w bukiecie danego sprzedawcy, to pomoże Ci to zrozumieć, jak wygląda jego styl, gdy jest realizowany w innych elementach ślubu. Pomoże Ci to również zrozumieć, co są w stanie stworzyć z różnymi poziomami budżetu.

Porozmawiajcie o budżecie. 

Mówiąc o budżecie: kompatybilność cenowa jest ogromną częścią wybierania swojego kwiatowego sprzedawcy. Koszty usług florystycznych różnią się znacznie i mogą wzrosnąć dramatycznie w oparciu o wiele czynników, w tym liczby gości, preferencje kwiatowe i sezonowość, a także wybory projektowe. Wszystko to, aby powiedzieć: Jest to prawie niemożliwe dla projektanta, aby umieścić ceny koc na ich usługi – stąd też rzadko można zobaczyć je publicznie wymienione. Aby uzyskać wstępne poczucie, gdzie można wylądować, zacznij od 10 procent swojego ogólnego budżetu. (Jeśli jesteś po szczególnie bujny wygląd, lub wiesz, że chcesz włączyć poza sezonem kwiatów lub głównych wyświetlaczy oświadczenia, podnieść tę kwotę do 15 lub 20 procent). Podziel się tą liczbą z projektantem kwiatów, wraz z liczbą gości i wszystkimi niezbędnymi szczegółami. Od tego momentu, mogą oni