Z powodu pandemii COVID-19, wszystkie biura Urzędu Miasta – NYC Marriage Bureau są zamknięte dla odwiedzających. Biura w Bronxie, Brooklynie, Queens i Staten Island pozostają zamknięte. Aby umówić się na osobiste lub wirtualne spotkanie w sprawie licencji małżeńskiej, odwiedź stronę nyc.gov/Cupid.

Czy uważasz, że uzyskanie licencji na zawarcie związku małżeńskiego w Nowym Jorku jest tak skomplikowane jak poruszanie się po metrze? Cóż, zaskakująco, nie jest. Podczas gdy przepisy dotyczące licencji małżeńskich różnią się w zależności od stanu, a czasami także od hrabstwa (czas oczekiwania na ślub, okres ważności, koszt, itp.), sam proces jest dość prosty.

Jedna rzecz, która jest prawdziwa we wszystkich stanach i o której należy pamiętać, to fakt, że licencja małżeńska oznacza, że wolno wam się pobrać, a nie, że jesteście już małżeństwem. Kilka dni po ceremonii, urzędnik musi złożyć zaświadczenie (które zazwyczaj musi być podpisane przez oboje małżonków, urzędnika i jednego lub dwóch świadków w wieku 18 lat lub starszych) w odpowiednim urzędzie hrabstwa, aby wszystko było oficjalne. W większości przypadków, urząd wyśle wam akt małżeństwa pocztą.

Tak więc, teraz, gdy wszystko jest jasne, przed nami zarys wszystkiego, co musisz wiedzieć o snagging sobie licencję małżeńską w Big Apple.

Przygotuj odpowiednią dokumentację

Zanim otrzymasz licencję na małżeństwo w mieście, musisz najpierw zebrać następujące dokumenty, zgodnie z nowojorskim biurem urzędnika miejskiego: Właściwa identyfikacja – prawo jazdy, paszport, legitymacja wojskowa lub karta rezydenta USA są akceptowalnymi formami identyfikacji – a jeśli byłeś wcześniej w związku małżeńskim, dowód, że rozwód jest ostateczny lub twój małżonek zmarł. Zostaniesz poproszony o wymienienie wszystkich poprzednich małżeństw i dat ich rozwiązania we wniosku o licencję na małżeństwo.

Wypełnij wniosek

Po zebraniu dokumentów, które potwierdzają, że jesteś w wieku małżeńskim, jesteś rezydentem USA i nie tylko, jesteś gotowy, aby oficjalnie ubiegać się o licencję. Możesz wypełnić wniosek online i przedstawić go w Urzędzie Urzędnika Miejskiego lub wypełnić go osobiście w urzędzie podczas spotkania. Tak czy inaczej, ty i twój narzeczony musicie być obecni przy składaniu dokumentów, jak podaje biuro. Zobacz listę lokalizacji urzędów, z podziałem na gminy, tutaj.

Jeśli zdecydujesz się wypełnić go online, wiedz, że wygasa on w ciągu 21 dni, więc upewnij się, że dotrzesz do biura urzędnika miejskiego przed tym terminem. Jeśli nie, będziesz musiał złożyć go ponownie.

Zapłać opłatę

Licencja na zawarcie związku małżeńskiego w Nowym Jorku kosztuje 35 dolarów od pary. Kiedy złożysz wypełniony wniosek, zostaniesz również poproszony o uiszczenie tej opłaty. Akceptowane formy płatności to karty kredytowe lub przekazy pieniężne płatne na rzecz urzędnika miejskiego – nie przychodźcie z czekami osobistymi lub gotówką.

Odbierz swoją licencję i odczekaj 24 godziny

Pracownik urzędu miasta powinien wydać ci licencję w ciągu kilku chwil od otrzymania wypełnionego wniosku i opłaty, według urzędu. Twoja licencja jest ważna przez 60 dni, ale nie możesz wziąć ślubu przez 24 godziny od jej wydania, chyba że uzyskasz zwolnienie sądowe. Po tym czasie, nie krępuj się wziąć ślubu w dowolnym miejscu w stanie – twoja licencja jest nieważna poza stanem Nowy Jork.