Jeśli oglądasz „Rozwód” i rozważa rozwód siebie, ten program może mieć zastanawiasz się, „Co do cholery jest nie tak z tymi ludźmi?”. W 8 odcinku, Robert jest pozornie biorąc rozwód wyjątkowo dobrze, szczęśliwy jak skowronek i porusza się z jego nowego życia pojedynczego. Frances zmienia aranżację domu i jest podekscytowana nową perspektywą pracy… aż do 9 odcinka, gdzie zaczynamy widzieć, jak to wszystko się rozpada, gdy prawnicy się angażują. W każdym odcinku zdecydowanie mamy wrażenie, że Frances nie jest szczęśliwa, nie do końca. Ale chwileczkę, czy to nie ona poprosiła o rozwód?  Czy nie powinna być zachwycona, że dostaje to, czego chce?

Rozwód nigdy nie jest tym, czego ktokolwiek chce.  Żeby coś się zmieniło w naszym życiu? Tak, chcemy tego. Być bardziej spełnionym, bardziej zadowolonym, bardziej… no cóż, mieć więcej?  Tak, chcemy tego. Ale nikt, NIKT nie chce przechodzić przez faktyczny rozwód.

Błagam cię, jeśli rozważasz rozwód w tej chwili, nie próbuj postawić się w sytuacji Frances lub Roberta.

Jeśli rozważasz rozwód, jestem pewien, że oglądasz z ciekawości (i powinieneś, bo myślę, że program naprawdę uderza w niektóre rzeczy, które są absolutnie prawdziwe o rozwodzie), ale musisz zrozumieć, że (a) jest to telewizja, a zatem wszystko jest całkowicie przesadzone, i (b), że każdy rozwód jest inny i to zależy od Ciebie, jak twój będzie rozwijać.

Rozwód jest ostateczną niechcianą okazją

Kiedy stajesz przed taką okazją, jakąkolwiek okazją, masz wybór. Czy skorzystasz z tej okazji i zobaczysz, co się stanie?  Czy też odrzucisz ją i zadowolisz się tym, co znasz? Być może zastanawiasz się, co mam na myśli mówiąc „okazja” w kontekście rozwodu?

Jakie możliwości daje Ci rozwód, dokładnie? Cóż, masz szansę na….

1. Nawiązać kontakt z dziećmi w nowy sposób

Spędzanie czasu z dziećmi zmienia się, gdy stajesz w obliczu rozwodu. Patrzysz na ten czas inaczej i zwykle chcesz naprawdę połączyć się z nimi, kiedy je masz.  One naprawdę potrzebują dodatkowego TLC właśnie teraz, zbyt. Jest to czas, aby znaleźć nowe rzeczy, które kochasz robić razem, aby naprawdę słuchać ich historii i odpowiedzieć na ich pytania w sposób, że nigdy nie masz wcześniej.

2. Spróbujcie nowych rzeczy

Frances pyta Roberta o jego nowe sposoby chodzenia do kościoła, na co on odpowiada: „Tak, nigdy wcześniej nie widziałem siebie na tej ścieżce, ale…”. Yup. Rozwód skłania nas do refleksji nad naszym życiem i często uświadamiamy sobie, że są rzeczy, których chcemy spróbować.  Może nie próbowałeś ich, bo nie sądziłeś, że twój małżonek to zaakceptuje – a może po prostu życie było zbyt zajęte przyziemnymi sprawami. Tak czy inaczej, teraz jest szansa, aby spróbować czegoś nowego. Skok ze spadochronem?

3. Wypróbuj nową osobowość

Masz zdecydować, kim chcesz być w tym następnym rozdziale, jak niesamowite jest to?  To będzie wymagać pracy, uczciwe ostrzeżenie, ale to jest tak warto.  Jeśli nienawidzisz sposób nie można powiedzieć „nie” do nikogo, kiedykolwiek, lub naprawdę chcesz miał karierę byłeś dumny … zacząć szukać, co można zrobić, aby stać się osobą, którą chciałbyś zobaczyć w lustrze. Czy jest jakaś książka, od której można zacząć? Terapeuta? Zapisać się do coacha? Poszukać mentora?  Istnieje wiele sposobów, aby wymyślić siebie na nowo i rozwód jest doskonałym pretekstem.

4. Rób rzeczy ponad z korzyścią dla perspektywy czasu

Pamiętaj, kiedy byliśmy dziećmi grając w piłkę i coś pójdzie nie tak, więc wszyscy będziemy holler „Do Over!”.  I trzeba było spróbować jeszcze raz? To jest tak jak to.  Twój następny związek jest twój do over.  Możesz rozważnie wybrać następnego partnera, bo teraz wiesz dokładnie, czego nie chcesz, czego nie zaakceptujesz i czego potrzebujesz.

5. Uprawiaj seks z kimś nowym

C’mon. To pyszne uczucie, bycie zalanym tymi wszystkimi odurzającymi hormonami, kiedy spotykasz kogoś nowego, kogo przyciągasz, prawda? Nawet w najbardziej kochających się małżeństwach dostajemy się do znanych wzorców w naszym życiu seksualnym … Kiedy mamy szansę być z kimś nowym po rozwodzie, może to być ekscytujące i całe mnóstwo zabawy.

6. Zdecyduj się na rozwód w zdrowy sposób

W najnowszym odcinku Frances powiedziała do Roberta: „To, że nie jest to przyjemne, nie znaczy, że nie może być cywilne”.  Ona ma 100% racji. To nie musi być brzydkie i to jest twoja szansa, aby upewnić się, że nie jest to destrukcyjne dla ciebie i twojej rodziny.  Nie oznacza to, że będzie to łatwe. Nie będzie. Ale są sposoby, aby przejść przez to doświadczenie i zachować swoją godność i opanowanie.

Jaka jest alternatywa, mimo wszystko?  Możesz odrzucić możliwość rozwodu i albo pozostać dokładnie tam, gdzie jesteś teraz – lub zostać przeciągnięty przez rozwód kopiąc i krzycząc, zamykając się w życiu gniewu i goryczy. Albo, można zdecydować się na rozpoczęcie odzyskiwania rozwodu teraz.

Co wybierasz?

Od 2012 r. kobiety na całym świecie wybrały SAS dla Kobiet, aby pomóc im przejść przez emocjonalne, finansowe i często skomplikowane doświadczenie rozwodu i odbudować swoje życie po nim. Zaplanuj bezpłatną 15-minutową konsultację z SAS. Powiedz nam poufnie, co się dzieje