Nie musisz być rodzicem, aby wiedzieć, że aplikacje do śledzenia niemowląt mają poważny moment – ja po raz pierwszy usłyszałam o nich, gdy koleżanka z pracy powiedziała mi, że jej przyjaciółka dzieli się z nią codziennymi zdjęciami swojego dziecka za pośrednictwem Tinybeans (to urocze).

Te pomocne usługi często działają jak wirtualna książka dziecka, którą możesz dzielić się z rodziną i przyjaciółmi bez konieczności publikowania jej na portalach społecznościowych, co jest szczególnie ważne, jeśli nie chcesz zbyt wiele udostępniać w sieci. Aplikacje te mogą również pomóc Ci śledzić wszystko, od codziennego karmienia po wszystkie pierwsze kroki, strzyżenie, zęby i inne czynności.

Plus, mogą one zsynchronizować harmonogramy zajętych rodziców, aby wyeliminować zgadywanie wokół ostatniej zmiany pieluchy lub co mały ważył w zeszłym tygodniu. A większość z tych aplikacji aktualizuje się w czasie rzeczywistym, więc Twój partner lub opiekun jest zawsze na bieżąco, nawet jeśli nie ma ich w domu w danej chwili. 

Tinybeans

Ta przydatna aplikacja pozwala na udostępnianie rodzinie i przyjaciołom wirtualnej książki dziecka z aktualizacjami zdjęć. Bez planowania tutaj – wystarczy przesłać swoje zdjęcia, a aplikacja będzie wysyłać aktualizacje zdjęć do swoich bliskich za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dzięki sekcji Kamienie milowe możesz śledzić ważne momenty Twojego maleństwa. Dodatkowo, możliwości edytowania zdjęć w aplikacji są doskonałe, więc nie musisz dotykać Photoshopa.

Możesz zamówić odbitki lub niestandardowych książek fotograficznych bezpośrednio przez Tinybeans.

Koszt: Darmowy; plan premium to 8 dolarów za miesiąc lub 50 dolarów za rok

Baby Tracker

Wiele mam na Reddit powiedział, że podoba im się aplikacja Baby Tracker. Naszym zdaniem, jest to jeden z najbardziej praktycznych – śledzi karmienia, pomaga pamiętać zmiany pieluchy, i rozpoznaje wzorce snu (drzemki, też). Sekcja Kamienie milowe pozwala napisać wpis do dziennika i dołączyć zdjęcie, a sekcja Zdrowie śledzi szczepienia, wizyty u lekarza i tym podobne. Bonusowe punkty: „Pozwalają na eksport danych, więc przynajmniej byłbyś w stanie je przechowywać w przypadku, gdyby nie istniały za kilka lat”, zauważa jeden rodzic na Reddit.

Koszt: Darmowy; uaktualnić do pełnej wersji za $ 4,99

Sprout Baby

„Próbowałem wielu aplikacji … ale Sprout był zwycięzcą zdecydowanie. To pozwala mi śledzić dosłownie wszystko. 100% polecam”, pisze jeden z rodziców Reddit. Tak, Sprout Baby ma wszystkie standardowe pieluchy, karmienie i trackery snu, jak inne aplikacje, ale ma również opcję tworzenia medycznych PDF, aby przynieść do wizyt lekarskich (jak fajnie). Plus, spersonalizowana strona główna oznacza, że wzrost Twojego dziecka jest śledzony co miesiąc.

Koszt: Darmowy z dwutygodniową próbą premium; uaktualnienie do wersji premium za 4,99 USD

Glow Baby

Glow Baby został stworzony z myślą o pierwszym roku życia Twojego dziecka, oferując 101 możliwych do śledzenia kamieni milowych. Rejestruje takie rzeczy jak zmiany pieluchy, jednocześnie czyniąc go zabawnym i rozrywkowym z punktu widzenia grafiki. Może również wysyłać spersonalizowane wskazówki na Twój telefon każdego dnia, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnych ważnych kamieni milowych. A jeśli chcesz połączyć się z innymi rodzicami, istnieje społeczność w aplikacji gotowa do rozpoczęcia czatu.

Koszt: Bezpłatnie; członkostwo premium kosztuje 7,99 USD miesięcznie

Baby Connect

Oprócz wszystkich standardowych funkcji, Baby Connect również śledzi nastrój dziecka, jego temperaturę, a nawet grę, w którą gra. Co jest szczególnie pomocne jest możliwość ustawienia alarmów dla karmienia, drzemki, i tak dalej. Niektórzy rodzice twierdzą, że uwielbiają możliwość przesyłania danych oraz to, że można się zalogować nie tylko z telefonu, ale również z komputera. „To uratowało część mojego rozsądku”, zauważa jeden z użytkowników Reddit. Jak każdy nowy rodzic wie, sanity jest trudne do zdobycia.

Koszt: $4.99; plany zaczynają się od $8.99 miesięcznie

Hatch Baby

Wszystkie techies szaleją za Hatch Baby, ponieważ możesz połączyć aplikację z Hatch Baby Grow i Smart Changing Pad (podkładka do przewijania i inteligentna waga w jednym). Kiedy to zrobisz, technologia Bluetooth mierzy, ile dziecko je na każdym posiedzeniu i ile waży. Kolejną fajną funkcją jest opcja pokazu slajdów, która pozwala na robienie zdjęć każdego dnia, aby zobaczyć, jak rośnie Twój maluch. To trochę jak oglądanie książki z dzieckiem.

Koszt: Darmowy; inteligentna podkładka do przewijania kosztuje 130 dolarów