Zdjęcie autorstwa K.R. Moreno

Ameryka jest dużym, zróżnicowanym krajem i nie ma „normalnego” lub „poprawnego” sposobu na zorganizowanie wesela. Tradycje różnią się w zależności od pochodzenia pary, religii, pochodzenia etnicznego, kultury, stylu życia i preferencji. W całym kraju można znaleźć pary przestrzegające dawnych tradycji lub wymyślające własne, pozostawiające swój własny ślad na ślubach.

Istnieją jednak pewne uświęcone tradycją zwyczaje, które większość amerykańskich par nadal wykonuje. Na przykład, tort weselny i pierwszy taniec nadal są podstawowymi elementami większości wesel. Większość ceremonii nadal ma jakąś formę procesji, a większość przyjęć kończy się jakimś gestem, aby odesłać nowożeńców w dobrym stylu.

Aby pomóc nam zagłębić się w niektóre z bardziej popularnych amerykańskich tradycji ślubnych, zwróciliśmy się do Marcy Blum, wedding i event plannerki z 30-letnim doświadczeniem. Pracuje ona z narzeczonymi w całym kraju, więc widziała, co pary robią w kraju. W przypadku każdej tradycji, opowiedziała nam o jej początkach, o tym jak ewoluowała w dzisiejszych czasach i dlaczego pary nadal ją stosują.

Poznaj eksperta

Marcy Blum jest cenioną na całym świecie specjalistką od planowania imprez i organizacji przyjęć.

FAQ

Dress code jest różny, ale zazwyczaj jest wyszczególniony na zaproszeniu. Jeśli ceremonia ma charakter religijny, pamiętaj, aby ubrać się skromnie przynajmniej na czas ceremonii.

Zwyczajem jest podarowanie parze młodej prezentu z okazji ślubu, choć większość gości decyduje się wysłać go pocztą z wyprzedzeniem, zamiast przynosić go w dniu ślubu.

W niektórych krajach śluby trwają wiele dni, ale w Ameryce to wydarzenie jest zazwyczaj jednodniowe. Ceremonia trwa zazwyczaj nie dłużej niż godzinę, a następnie odbywa się dłuższe przyjęcie. Wiele par organizuje imprezy przed i po ślubie, takie jak brunche czy próbne kolacje.

Para młoda, jej rodzina i osoby, które wybrali na weselników biorą udział w ceremonii. Wszyscy inni goście są widzami.

Tradycyjnie amerykańskie panny młode ubierają się na biało, ale wiele współczesnych panien młodych decyduje się na dodanie kolorowych dodatków lub założenie białej sukni. Niektóre panny młode decydują się na zupełnie inny kolor.

Oto sześć najbardziej popularnych amerykańskich tradycji ślubnych.